Усі батьки бажають легкої адаптації до садочку для свого малюка, щоб він ходив туди із задоволенням та без опору і одразу ж освоївся у групі. Але, на жаль, не в усіх і не завжди цей процес проходить гладко. Нові умови й правила – це завжди стрес. Адаптація потребує часу. Це не тільки процес звикання до нової обстави, нового режиму дня, нових відносин, але й вироблення нових умінь і навичок.
Якщо мама й тато усвідомлюють, що відчуває дитина, і підтримують її, частіше за все, звикання до садка відбувається набагато легше. Малюк скоріше адаптується до дитячого садка і буде менше хворіти, якщо батьки використовуватимуть сучасний науковий підхід.
Більшість дітей доволі швидко звикають до садка, із задоволенням його відвідують, вчаться новому та знаходять своїх перших друзів. Але кожному малюку потрібен час, аби підлаштуватися під нові умови. Батьки повинні враховувати те, що адаптація у кожному випадку має особливості і може займати від двох тижнів до декількох місяців. На тривалість процесу звикання впливає те, наскільки крихітка залежна від мами, наскільки збудлива її нервова система та наскільки вона чутлива до змін.
Необхідно надати виховательці інформацію про особливості характеру свого малюка, щоб вона могла їх враховувати в комунікації з дитиною.

Малюки, у яких є старші брати або сестри, мають менше проблем в період адаптації, їм легше встановлювати контакт із новими друзями. Якщо старші діти до того ж відвідують дитячий садочок, це стає позитивним прикладом для молодших.
Кому адаптація дається легше?
Багато мам і татусів усвідомлюють необхідність і неминучість цієї події та бояться її, бо внутрішньо ще не готові розлучитися з малюком. Як правило, діти дуже чутливі й моментально «зчитують» тривогу батьків. Як зменшити вплив власного хвилювання на дитину? Не обговорюйте у присутності дитини (це стосується і телефонних розмов) свої переживання і побоювання з приводу дитячого саду. Будьте впевнені, дитина не тільки слухає, а й все розуміє і запам'ятовує. Це може спонукати малечу до висновку, що готується щось неприємне. Вдома потрібно постаратися створити максимально спокійну і доброзичливу атмосферу, частіше говорити малюкові, який він хороший і як сильно ви його любите.
Для профілактики сезонних захворювань доведене виняткове значення корисних бактерій Streptococcus salivarius K12. Вони є основою здорової мікрофлори рота і горла. У достатній кількості для того, щоб зберегти та відтворити захисну мікрофлору бактерії Streptococcus salivarius K12 містяться у БАКТОБЛІС.

Особливо корисний БАКТОБЛІС тим дітям, яким довелось за певної потреби приймати антибіотики. Немало хто з них має неприємний запах з рота та часто хворіє на стоматит.

Антибіотики за певних умов є необхідними ліками, але потрібно враховувати їх побічну дію та планувати відновлення після хвороби. Після курсу антибіотиків доводиться стикатись із порушенням мікрофлори порожнини рота та верхніх дихальних шляхів, що робить організм більш схильним до респіраторних інфекцій.

Якщо дитина часто хворіє, БАКТОБЛІС зменшить кількість епізодів сезонних респіраторних інфекцій. Захисна бактеріальна плівка, яку створюють Streptococcus salivarius K12, не дозволяє інфекції вільно поширюватись у верхніх дихальних шляхах.

Ще одна перевага БАКТОБЛІС полягає в тому, що його таблетки схожі на цукерки і на смак нагадують полуницю. Ідеальний варіант для дитини!
Обов'язково включайте в раціон багаті на кальцій продукти: молоко, кефір, йогурт, морську рибу, горіхи та насіння, твердий і звичайний сир, а також зелені овочі. Не зайвими будуть додаткові добавки. Але тут треба пам'ятати, що чистий кальцій у вигляді препаратів може бути небезпечний! Він погано засвоюється кістками, накопичується в м'яких тканинах і шляхах видільної системи (нирках, сечовому міхурі тощо).

Для правильного засвоєння кальцію потрібні вітаміни D3 і К2 – перший проводить мінерал у кістки, а другий утримує. Знайти таке поєднання можна в добавці ІНОС. Це безпечна форма кальцію, яка необхідна дитячому організму. Завдяки концентрації вітамінів кальцій надходить відразу туди, де він найбільш необхідний.
Експертна думка
Ірина Платонова
Дитячий невролог, педіатр
Дитина, яка відвідує дитячий колектив, може хворіти на вірусні захворювання до 20 разів на рік.
Важлива не кількість захворювань, а їх перебіг. Якщо малюк часто хворіє, але захворювання протікають легко, без ускладнень, без приєднання щоразу бактерійної інфекції, тоді це є нормальною адаптацією до нового середовища.

Читати весь відгук
Андрій Шиманський
Лікар-педіатр, керівник медичного центру "Mama Vrach", медичний блогер
Чому діти часто хворіють у садочках і школах?
В період адаптації до садочка втрачає спокій вся родина. Адже до цього дитина ніби й не хворіла. Тільки садочок починається – тиждень ходить, два тижні вдома і т.і.
На сьогодні багато хто говорить про психологічну адаптацію до дитячого колективу і це важливо, але є також і адаптація імунної системи до сотень вірусів та бактерій, з якими малюк ще не стикався.

Читати весь відгук
Ірина Платонова
Дитячий невролог, педіатр
Дитина, яка відвідує дитячий колектив, може хворіти на вірусні захворювання до 20 разів на рік.
Важлива не кількість захворювань, а їх перебіг. Якщо малюк часто хворіє, але захворювання протікають легко, без ускладнень, без приєднання щоразу бактерійної інфекції, тоді це є нормальною адаптацією до нового середовища.
Ось деякі правила, яких варто дотримуватися, щоб адаптація до садочка проходила легше:


1. Правильне збалансоване харчування дитини в межах «здорової тарілки». В такому разі дітям не буде потрібно додатково вживати вітамінів, крім вітаміну D3.

2. Дозування часу активності та відпочинку. Правильна організація робочого дня дуже важлива для здоров'я малюка.
3. Здоровий сон. Діти молодшого шкільного віку та дошкільнята мають спати мінімум 9 годин на добу. Також для комфортного та якісного сну має бути відповідний мікроклімат у кімнаті: відносна вологість 50-70% і температура повітря не вище 22°С.
4. Активний час надворі. Прогулянки на свіжому повітрі щодня за будь-якої погоди також сприяють міцному імунітету.

5. Загартовування. Загартовування покращує адаптаційні можливості організму. Дітей можна загартовувати вже з народження.
6. Вчасне миття рук з милом. Мити руки потрібно не менше 30 секунд. Антисептиком можна користуватися, коли немає вільного доступу до води.
7. Щогодини провітрювати приміщення, в яких знаходяться діти.

8. Вакцинація. Вакцинація – це єдиний метод захисту від захворювань, від яких немає лікування. Я рекомендую, крім вакцинації, що входить в Національний календар щеплень, робити ще й додаткову вакцинацію (щорічно від грипу, від пневмококової інфекції, від менінгококової інфекції, від вітряної віспи, від гепатиту А; для дітей до 5,5 місяців від ротавірусної інфекції).


Андрій Шимановський
Лікар-педіатр, керівник медичного центру "Mama Vrach", медичний блогер
Чому діти часто хворіють у садочках і школах?

В період адаптації до садочка втрачає спокій вся родина. Адже до цього дитина ніби й не хворіла. Тільки садочок починається – тиждень ходить, два тижні вдома і т.і.

На сьогодні багато хто говорить про психологічну адаптацію до дитячого колективу і це важливо, але є також і адаптація імунної системи до сотень вірусів та бактерій, з якими малюк ще не стикався.

Я відразу вас заспокою: малюк в садочку може хворіти до 10-12 разів на рік і це є нормою.

До садочка малюк перебував у знайомому для свого імунітету середовищі, з більшістю бактерій та вірусів навчився справлятись. Іноді міг підхопити нежить від когось із рідних.

В садочку дитина з перших днів контактує з десятками однолітків, це підвищує ризик зустрічі з інфекціями, які зазвичай циркулюють в дитячих колективах. Тому уявляйте, що садочок – це спортзал, який тренує імунітет, дозволяє познайомитися з більшістю збудників сезонних захворювань.

Вірусні респіраторні інфекції, що циркулюють в дитячих колективах, зазвичай мають легкий перебіг. Багато батьків хвилюються через те, що у часто хворіючої дитини є якась вада імунітету, і починають шукати ліки для його підсилення.

Якщо ГРВІ не ускладнюються бактеріальними інфекціями - рекомендую вам не хвилюватися. Що вас має насторожити – це якщо у малюка більше 4 отитів за рік (або більше 2 за півроку), більше 2 синуситів за рік, більше 2 пневмоній за рік, недостатній за віком набір ваги або її втрата, поширені та системні грибкові інфекції, глибокі абсцеси та генералізовані бактеріальні інфекції, більше 2 випадків невдалої антибіотикотерапії за рік. Це можливі ознаки імунодефіциту! Така ситуація потребує консультації лікаря-імунолога.

Пам'ятайте, організм малюка щодня бореться з тисячами вірусів та бактерій і його імунна система працює на максимум. Не варто втручатися в її роботу без гострої на те необхідності та очної консультації у педіатра або імунолога.

Детальна інформація вказана у листку-вкладиші до респіраторного пробіотика БАКТОБЛІС. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтесь з лікарем. Звіт №3/28-А-3728/1-20-69376Е від 02.02.2021

Детальна інформація вказана у листку-вкладиші до сиропу Когівіс. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтесь з лікарем. Науково-експертна оцінка № 53 от 24.05.18.

Детальна інформація вказана у листку-вкладиші до сиропу Сілента. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтесь з лікарем. Науково-експертна оцінка № 52 от 24.05.18.

Детальна інформація вказана у листку-вкладиші до добавки ІНОС. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтесь з лікарем. Звіт №3/8-А-3959/1-20-68141Е від 17.12.2019

Найменування, місцезнаходження та номер телефону виробника: Перрері Фармачеутічі С.р.л., Корсо Сан Лоренцо 1, 37026, Пескантіна, Верона (VR), Італія / Perrery Farmaceutici S.r.l. Corso San Lorenzo 1 - 37026 Pescantina (VR), Italia; tel .: +390 4523785724. Найменування, місцезнаходження та номер телефону імпортера та прийняття претензій: ТОВ "ЗДРАВО", УкраЇна, 04114, ул. Автозаводська, 54/19, літ. А, офіс, тел. (044) 503-78-68
НЕ Є ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ. ДІЄТИЧНІ ДОБАВКИ.
ПЕРЕД ЗАСТОСУВАННЯМ РЕКОМЕНДОВАНА КОНСУЛЬТАЦІЯ ЛІКАРЯ.