Коли дитина вперше йде в садок, школу, на гурток або просто змінює місце навчання, для неї це ціле випробування. Звикання до нової обстави та нових людей деяким дітям дається непросто. Батьки повинні допомогти своєму малюку – надати підтримку і створити сприятливі умови для адаптації в новому колективі.
Надмірні розумові навантаження. Величезна кількість нової інформації, домашнього завдання, додаткові факультативи, примусове навчання тощо негативно впливають на нервовий стан дитини.
Емоційні навантаження. Сюди входить зміна звичного оточення (похід в школу або переїзд в інший будинок), сварки між батьками, суворе виховання як з боку мами, тата, так і вчителів, глузування однолітків.
Значна фізична активність. Відсутність режиму дня, інтенсивні заняття фізкультурою, якщо є сильні розумові навантаження, надмірна активність після перенесеного ГРВІ або грипу тощо.

Зорові навантаження. Це тривале користування смартфонами, у тому числі під час дистанційного навчання, перегляд телевізору тощо.
Наскільки швидко малюк адаптується до навчального закладу, залежить від вчителів, колективу та особливостей самої дитини. Активним дітям набагато простіше знайти спільну мову з однолітками, та натомість вони можуть бути непосидючими та важче переносити роботу на уроках. Спокійнішим малюкам може легше даватись навчання, проте комунікація з навколишніми, навпаки, виявиться важкою.

Звичайно, складності у налагодженні відносин з однолітками, погана успішність у навчанні або надмірні розумові та фізичні навантаження вибивають дитину з колії, і згодом повною мірою проявляються наслідки стресу.

Проявляється стрес у дітей по-різному, але в першу чергу змінюється поведінка. Так, одні діти стають гіперактивними, а інші – млявими й апатичними.
зміна поведінки (дратівливість,
занепокоєння, збудження)
труднощі із зосередженням уваги
порушення здатності навчатися
і засвоювати нову
інформацію
складності в запам'ятовуванні
несвоєчасний розвиток мови
головні болі
безсоння
Часто причиною стресу стає виснаження
нервової системи. Цей стан включає
кілька ознак:

Симптоми стресу в дитини:
слабкість
підвищена стомлюваність
примхливість
труднощі із запам'ятовуванням
тривожність
перепади настрою
поганий сон
1. Щоб малюк легше переносив навантаження і спокійно адаптувався до нового режиму, потрібно розробити розпорядок дня: о котрій снідає, йде в школу, обідає, повертається додому, робить уроки, відпочиває або займається додатковими заняттями.
2. Дитина повинна отримувати повноцінне та корисне харчування, аби отримувати необхідні для загального здоров'я та нервової системи вітаміни та мінерали. Для профілактики та боротьби зі стресом радимо додати в раціон корисні добавки.
КОГІВІС – для дітей, у яких стрес викликає млявість та апатією
Сироп КОГІВІС допомагає боротися з виснаженням нервової системи, сприяє легкій адаптації дітей і дорослих до емоційних, розумових і фізичних навантажень, перешкоджаючи негативним наслідкам.

Містить збалансовану кількість амінокислот і вітаміну B6 – ці речовини дуже важливі для розумової діяльності в дитячому віці, коли відбувається розвиток нервової системи. А також у період підвищених емоційних, розумових і фізичних навантажень.
СІЛЕНТА – для дітей, у яких стрес викликає гіперактивність
Сироп СІЛЕНТА теж допомагає дитині легше адаптуватись до емоційних, розумових і фізичних навантажень. СІЛЕНТА забезпечує надходження в організм дитини таких важливих речовин як L-триптофан та магній. Магній у великій кількості витрачається під час емоційних, розумових і фізичних навантажень. Незамінна амінокислота L-триптофан необхідна для синтезу серотоніну, нейромедіатору, що відповідає за позитивний емоційний фон. Комбінація L-триптофану та магнію з ромашкою, мелісою і липою забезпечує м'яку заспокійливу дію природним шляхом.

3. Додаткові заняття краще підбирати, враховуючи симпатії та інтереси дитя. Змушуючи відвідувати факультативи, ви тільки підвищуєте рівень стресу в малюка. Водночас заняття не повинні забирати багато сил, енергії та часу, досить 2–3 разів на тиждень.
4. Знайдіть спільне хобі з дитиною. Це допоможе вам не втрачати зв'язок та відпочивати від повсякденних справ.
5. Завжди цікавтеся справами свого дитя як у школі, так і поза навчанням. Нехай дитина відчуває вашу довіру та підтримку.
6. Підтримуйте водний баланс. Зневоднення призводить до погіршення розумових здібностей та настрою, через що згодом виникає стрес.
7. Влаштовуйте малюку розслаблювальні ванни. Піна, ароматичні засоби – такий релакс корисний не тільки для дорослих. Дитині буде цікаво поніжитися в теплій водичці з іграшками. Вона відпочине й отримає задоволення, що вкрай необхідно після виснажливого дня у школі чи на тренуванні.
Експертна думка
Лисенко Оксана
Лікар-терапевт, дієтолог
Адаптація до нового колективу – це завжди стрес. Особливо якщо цей колектив перший. Немає мами, яка б не хвилювалась, коли настає час віддавати дитину до садочка. Особливо після всіх страшилок інших мам про те, як часто тепер малюк буде хворіти. Проте можна уникнути зайвих хвилювань, якщо розуміти декілька простих істин. По-перше, які б найдорожчі вітаміни ви не купували дитині, це може не давати жодного результату, якщо у неї нездорова мікрофлора кишківника. Тоді про хороший імунітет говорити важко. Адже 60% імунних клітин зосереджені саме там.

Читати весь відгук
Детальна інформація вказана у листку-вкладиші до респіраторного пробіотика Бактобліс. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтесь з лікарем. Звіт №3/28-А-3728/1-20-69376Е від 02.02.2021

Детальна інформація вказана у листку-вкладиші до сиропу КОГІВІС. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтесь з лікарем. Науково-експертна оцінка № 53 от 24.05.18.

Детальна інформація вказана у листку-вкладиші до сиропу СІЛЕНТА. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтесь з лікарем. Науково-експертна оцінка № 52 от 24.05.18.

Детальна інформація вказана у листку-вкладиші до добавки ІНОС. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтесь з лікарем. Звіт №3/8-А-3959/1-20-68141Е від 17.12.2019

Найменування, місцезнаходження та номер телефону виробника: Перрері Фармачеутічі С.р.л., Корсо Сан Лоренцо 1, 37026, Пескантіна, Верона (VR), Італія / Perrery Farmaceutici S.r.l. Corso San Lorenzo 1 - 37026 Pescantina (VR), Italia; tel .: +390 4523785724. Найменування, місцезнаходження та номер телефону імпортера та прийняття претензій: ТОВ "ЗДРАВО", УкраЇна, 04114, ул. Автозаводська, 54/19, літ. А, офіс, тел. (044) 503-78-68
НЕ Є ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ. ДІЄТИЧНІ ДОБАВКИ.
ПЕРЕД ЗАСТОСУВАННЯМ РЕКОМЕНДОВАНА КОНСУЛЬТАЦІЯ ЛІКАРЯ.
Лисенко Оксана
Лікар-терапевт, дієтолог
Адаптація до нового колективу – це завжди стрес. Особливо якщо цей колектив перший.
Немає мами, яка б не хвилювалась, коли настає час віддавати дитину до садочка.
Особливо після всіх страшилок інших мам про те, як часто тепер малюк буде хворіти.
Проте можна уникнути зайвих хвилювань, якщо розуміти декілька простих істин.

По-перше, які б найдорожчі вітаміни ви не купували дитині, це може не давати жодного результату, якщо у неї нездорова мікрофлора кишківника. Тоді про хороший імунітет говорити важко. Адже 60% імунних клітин зосереджені саме там.

Подбайте, щоб у малюка був збалансований раціон, достатня кількість овочів, фруктів та ягід і, звісно, про питний режим.


По-друге, попіклуйтеся про мікроклімат у родині. Діти дуже чутливі до настрою дорослих, конфліктів і підвищеного тону. Малюк зазвичай рахує себе винуватцем. А це все теж впливає на його стійкість до хвороб.

По-третє, дитяча психіка більш чутлива до фізичних і розумових навантажень. Тому, якщо крихітка стає гіперактивною, знервованою, погано спить, важливо вчасно поповнити запаси магнію та серотоніну, з чим, своєю чергою, вдало справляється сироп «СІЛЕНТА», який є комплексом L-триптофану, магнію та екстрактів лікарських рослин.
Крім того, для нормального розвитку нервової системи особливо важливим є достатнє надходження амінокислот, що відповідають за передачу нервових імпульсів. Обмін цих амінокислот відбувається за участі вітаміну В6. Без них у дитини може спостерігатися в'ялість, апатія, дефіцит уваги, хронічна втома, астенія та інші неприємні прояви. Які теж, звісно, впливатимуть на імунітет. Сироп «КОГІВІС» якраз є комплексом амінокислот і вітаміну В6, що допомагає попередити вищеописане.

Розумію паніку батьків, бо і сама мама двох непосид, проте не все так страшно, як ви вже встигли наслухатись. Тим більше ви вже знаєте, як діяти. А як кажуть, попереджений – значить озброєний.